Обклей. Звільни. Спостерігай.
Понеділок, 15 грудня 2014, 18:04
У Хмельницькому встановили «безпечні полиці», на яких розмістили кілька десятків книг для вільного доступу
Література у вільному доступі. Відомий у всьому світі проект буккросинг або ж книгооберт з’явився тепер в місті Хмельницькому. За його правилами людина, прочитавши книгу, залишає її у «безпечній шафі» для того, щоб хтось інший міг цю книгу прочитати. Стеження за «подорожжю» книги здійснюється через спеціальні сторінки в мережі.
Ідею буккроссингу запропонував спеціаліст з інтернет-технологій Рон Хорнбекер ще у травні 2002 року. Він залишив 20 книг з пояснювальними написами в холі свого готелю. Через півроку на його сайті було зареєстровано біля 300 активних користувачів. З кожним роком шанувальників буккросингу більшає. В 2014 році кількість зареєстрованих книг на міжнародному сайті перевищила 13-ть мільйонів. Тож і не дивно - тепер цей флешмоб з книгообігом з’явився і нашому місті.
Аби долучитись до всесвітнього громадського руху з визволення книг, перш за все необхідно зареєструватись на Українському або ж на міжнародному сайті – буккросинг. Роздрукувати та наклеїти спеціальні наліпки на книгу, яку хочете звільнити. Вписати її реєстраційний номер, аби потім спостерігати за її мандрівками. І найважливіше - відпустити книгу.
Спеціально для звільнених книг у місті Хмельницькому в парку імені Івана Франка встановили «вуличну шафу» у якій вони зберігатимуться. Наразі на «безпечних полицях» вже зареєстровано більше 70-ти книг різного жанру, від класики до сучасної літератури. Є книги і на іноземній мові. Зібрати їх таку кількість г організаторам буккросингу допомогли і працівники міських бібліотек.
Що б процес книгообігу був безперервним її учасники не мають права брати у «заручники» книги, а звільняти їх одразу після того, як прочитали.