Дух волонтерства у кожному подільському студентові
Середа, 24 грудня 2014, 14:40
Мала історія існування проекту не заважає відновлювати стародавні пам’ятки культури Поділля
Два роки існування, дружній молодий колектив, а головне працьовитий, відновлює пам’ятки культури рідного Поділля. Проект волонтерських трудових загонів «У майбутнє через культуру», незважаючи на свій молодий вік, відтворює безцінну культурно-історичну спадщину Хмельницької області.
Сотні років історії, погодні умови, десятиліттями не виділення бюджетних коштів, а подекуди людський фактор зробили із довголітніх історико-культурних пам’яток руїни. Їх відновленням, очищенням від сміття та багаторічних насаджень декілька років назад зайнялись небайдужі. Для трудових загонів це не тільки важка робота, а ще й шанс вивчити історію Подільського краю.
Подібних проектів на всій території нашої держави немає. Підтвердженням тому служать перемоги в національних конкурсах, отримання гранту Президента України на подальший розвиток проекту. Головною рушійною та трудовою силою загону є студентство. За два роки існування більше однієї тисячі молодих людей взяли участь в проекті. За роботу беруться в кожному із районів області.
В 2014 році волонтерський рух набрав ще більшої популярності серед студентів. Участь в проекті беруть всі виші Хмельницького та декілька громадських формувань. Кращих з них відзначили почесними грамотами. Час руйнації пройшов, прийшли роки культурного відновлення подільських пам’яток.