10 лютого країна отримала нового генерального прокурора
Середа, 11 лютого 2015, 18:37
Ним став Віктор Шокін. За відповідне рішення проголосувало 318 парламентарів. Цю кандидатуру Верховній раді запропонував Президент України, який особисто завітав на засідання народних обранців. Він і повідомив, що напередодні Віталій Ярема – вже тепер екс-генпрокурор країни написав заяву про свою відставку.
Свою кар’єру в Генеральній прокуратурі України Віктор Шокін розпочав у 1999 році. Тоді його призначили слідчим з особливо важливих справ, пізніше він став заступником генпрокурора України. На цій посаді в 2003 р. відкрив кримінальну справу проти генерала Пукача, обвинуваченого у вбивстві Георгія Гонгадзе, а в 2005 р почав слідство проти Бориса Колесникова, Євгена Кушнарьова та Ігоря Коломойського. Сьогодні Віктор Шокін вже визначився із пріоритетними для себе напрямками роботи.
Після промови «пішли» запитання від народних обранців до генпрокурора. Згадували Віктору Шокіну і не виконані обіцянки.
Під час головування Верховна рада розділилася на два фронти. Радикали та Самопоміч відмовилися голосувати за Шокіна, інші ж голосували – "За".
А далі було саме голосування.
Далі «радикали», підірвавшись з місць, ішли до трибуни вимагати переголосування, зазнавши, що під час нього депутати «кнопкодавили». Про це ганебне явище заявив і Борислав Береза.
Це вже не перший випадок, коли депутати у цьому скликані голосують не лише за себе.
Але не за усім можна вслідкувати, тому вже сьогодні у Верховній Раді зареєстрований законопроект за номером 1744, у якому йдеться про підвищення відповідальності не неперональне голосування. Один із авторів цього законопроекту Сергій Лабазюк зазначає, що у ньому чітко визначений механізм покарання за кнопокдавство.
Таку ініціативу поки на словах підтримують, більшість депутатів.
Але як відомо, депутати говорять про одне, але на практиці стається зовсім по-іншому. Тож чи дійсно народні обранці відмовляться від кнопокдавства покаже час та голосування. А поки, що даний законопроект вже 3 тижні, не ставлять в порядок денний. Причини – не відомі.
Loading...