Пенсіонерів багато – а працюючих обмаль. Чим наповнити пенсійний фонд?
Середа, 29 липня 2015, 12:16
Недосяжна пенсія – лише кожен другий житель області працездатного віку має право на страхові виплати.
Лише половина працездатного населення області може претендувати на пенсійні виплати. Таку статистику наводять фахівці пенсійного фонду Хмельниччини, адже не всі працюючі зареєстровані у системі загальнообов'язкового державного страхування. Погіршилася наповнюваність фонду і через демографічну ситуацію – за 15 років населення нашого регіону скоротилося на 60 тисяч осіб.
650 тисяч осіб працездатного віку і лише 57 відсотків з них - сумлінні платники податків. Такі низькі показники громадян зі статусом застрахованої особи втричі нижчі за цифри 15-тирічної давнини. У Пенсійному фонді кажуть: частину спаду задіяних у виробництві списують на розвиток технологічних процесів та процвітаюче закордонне заробітчанство. Проте зайнятість населення падає з кожним роком, а найменше застрахованих осіб у сільському господарстві.
Не всі працівники декларують достатню кількість працюючих. По області в середньому 44 гектари землі обробляє один офіційно показаний робітник. Найцікавіша ситуація в Новоушицькому районі – там відсоток працюючих відносно працездатного населення надзвичайно низький.
Співвідношення пенсіонерів та працюючих в області критичне, наголошують у Пенсійному фонді. Лише 4 території на Хмельниччині самодостатні та мають власні кошти для виплати пенсіонерам: Хмельницький, Нетішин, Старокостянтинів та Славута. Для решти дефіцит працездатних платників податків – норма.
Складна демографічна ситуація та виплата зарплатні «в конвертах» призводить до того, що на схилі літ держава залишить людей без статусу застахованої особи напризволяще. А недобросовісні роботодавці не переймаються соціальними гарантіями для своїх працівників. Дешева та нелегальна праці навіть в постмайданівському суспільстві і досі звичне явище. Як і бедіяння податкової служби.
Loading...