Там, де не ступала нога туриста
Вівторок, 18 серпня 2015, 16:56
«В майбутнє через культуру». У Меджибожі волонтери відновлюють фортецю.
«В майбутнє через культуру». У Меджибожі волонтери відновлюють фортецю. Цей волонтерський проект стартував ще у травні й триватиме до пізньої осені, доки дозволятиме погода. Група із скелелазів, археологів, спелеологів, істориків разом із звичайними аптекарями і залізничниками знаходять стародавні артефакти та реставрують мури.
Зелений дракон - символ археологічних розкопок цього року. ЇЇ вважають однією із найцікавіших, бо дракони – тут рідкість. Натомість найчастіше відшуковують порожні пляшки. Волонтерці Вікторії, котра приїздить до Меджибожа кілька разів на тиждень, пощастило -дівчина знайшла закорковану пляшку вина.
Саме в цьому місці знайшли пляшку вина, якій понад сто п’ятдесят років. Археологи допускають, що там був винний погріб вісімнадцятого, дев’ятнадцятого століття. Або ж, місце де у фляги розливали спиртні напої.
Тут, археологи відкопують фундаментну частину стіни - цього року планують реставрувати підземні ходи палацу Синявських.
Дмитро ще з студентських років, п’ять років поспіль, приїздить до фортеці, аби допомагати археологам у розкопках.
Від розкопок на п’ятиметровій глибині переносимося на двадцять метрів над землею – тут інші волонтери вже виконали свою роботу. Відновлення одного такого зубця обходиться у більше, ніж тисячу гривень. Всього ж їх сто п’ятдесят.
Півсотні волонтерів - з Києва, Кам’янця-Подільського, Харкова та звичайно ж з Хмельницького вже допомогли у відновлені фортеці.
Реставрують й церкву на замковому подвір’ї. Востаннє її ремонтували ще в радянські часи.
Олег Погорілець сподівається: за допомогою волонтерів та коштів, які почали вперше за шість років виділяти, - фортецю таки відновлять.
Loading...