Книга скарг споживачів
Вівторок, 15 березня 2016, 15:47
14 березня світ відзначає міжнародний день захисту прав споживачів. Обман, поганої якості товари та хамство продавців – далеко не повний перелік проблем, з якими стикаються українці в звичайних магазинах.
Обов'язкова сертифікація товарів, яка існувала за часів радянського союзу, тепер не діє. Тому різного роду недоброчесні підприємства можуть шити, ліпити та створювати будь які речі сумнівної якості. Але, як кажуть правозахисники, якість товару може бути сумнівна і у фірмових магазинах.
Не брендами єдиними. Пані Наталя свого часу також потрапила на вудку недоброчесних продавців. Товар, який купила жінка, був неякісним. Його жінка повернула, але в обмін не отримала ні коштів, ні іншу продукцію.
Юристи радять звертатися спочатку до керівництва магазину, потім – до місцевої спілки прав захисту споживачів. Що ж стосується законодавства - воно стоїть на боці покупців.
З опитаних хмельничан більшість знає, що робити, аби не довелося користуватися неякісним товаром.
Правозахисники кажуть, люди більше звертаються за консультаціями, ніж за правовою допомогою. Адже попередити правопорушення легше, ніж його розплутати.
Loading...