«За сонячним колесом» - фестиваль фольклорних колективів

П'ятниця, 24 березня 2017, 14:38
Народні звичаї та обрядові пісні. У Хмельницькому відбувся фестиваль фольклорних колективів «За сонячним колесом». Участь у ньому взяла талановита молодь з усієї області. Близько чотирьох сотень школярів змагались у знанні народних обрядів.
Народні костюми, обрядові пісні та неповторний колорит. На сцені обласного палацу творчості – суміш самобутності. Кожен з районів Хмельниччини відрядив на фестиваль «За сонячним колесом» кращих представників. До прикладу, народний гурт «Подоляночка» зі Старокостянтинова – переможець багатьох вітчизняних та міжнародних конкурсів. З українською піснею познайомили вже не одну сотню закордонних глядачів.
 
За час існування колективу тут зросло не одне покоління артистів. До концертної діяльності додається і дослідницька, адже звичаї рідної землі у кожному регіоні різні. Школярі на сцені виступають в національних костюмах – аби максимально передати атмосферу минулих століть. До прикладу, ця вишита сорочка датується ще 1913 роком.
У фестивалі «За сонячним колом» майже три десятки колективів представили свої фольклорні номери. Поділені вони були на три цикли – весняний, літній та зимовий. Адже для кожної пори характерні свої обряди. Тож на сцені звучали і гаївки, і різдвяні пісні. Таке свято народності в обласному центрі проводиться раз у два роки.Переможець свята представить область на фестивалі у столиці у травні.
Loading...

Новина дня

Ротація спецпідрозділу «Богдан» Одні поїхали - інші приїхали. Напередодні до Хмельницького повернулися бійці спецпідрозділу поліції «Богдан». На сході країни чоловіки несли службу два місяці, аби громадяни тамтешніх районів були в безпеці. Для більшості із правоохоронців це далеко не перша ротація.

Останні новини

17:07
Ротація спецпідрозділу «Богдан» Одні поїхали - інші приїхали. Напередодні до Хмельницького повернулися бійці спецпідрозділ... 
13:41
До червня на Хмельниччині заборонять ловити рибу Порушення караються штрафом. 
12:27
Хмельничанам відключають тепло Опалювальний сезон в обласному центрі завершується. ... 
11:39
У Ярмолинцях на хабарі у 8 тисяч гривень впіймали поліцейського Поліцейський обіцяв не направляти ... 
10:48
Хмельничан запрошують долучитись до всесвітньої акції “30 днів на велосипеді” Для у... 
14:49
Дві платіжки за газ Замість однієї платіжки за газ краяни отримають дві. В області з першого квітня зміниться дизайн платіжок за спожи... 
11:49
Сердечні вітання    У цьому році «Ексклюзивно» з любов*ю до вас, «Сердечні вітання». Тільки на телеканалах «Ексклюзив» та ТВ 7 +. ... 
09:59
У Хмельницькому спалили наркотиків на 5 мільйонів гривень Наркотичні засоби знищили поліцейські. ... 

Ексклюзив

Авторська програма Ганни Лернатович ”Дорогою спасіння”
  Великий піст - благодатний час покаяння....
31.03.2017 18:44
Тележурнал ”Відродження”. Випуск № 57
  
31.03.2017 18:28
Момент Істини. Запис прямого ефіру від 30 березня
  Гості студії: Степан Кушнір - голова Хмельницького молодіжног...
31.03.2017 09:56
Сердечні вітання
У цьому році «Ексклюзивно» з любов*ю до вас, «Сердечні вітання». Тільки на телеканалах «Ексклюзив» та ТВ 7 +. ...
30.03.2017 11:49