Теплий дім: завдяки підтримці влади 16-ть будинків міста вже почали економити

Четвер, 25 травня 2017, 17:16
Протягом 2016-17-го років вони звернулися з відповідною заявою до влади і стали учасниками міської програми з енергозбереження. Хтось утеплився завдяки так званому «короїду», а хтось замінив вікна в під’їздах – зі звичайних на пластикові. Міська влада допомогла фінансово – ОСББ проплатили 70 % вартості робіт, а жеківським будинкам – 50-т. Мер каже, об’єднанням дають більше, аби заохотити городян до самоорганізації.
Ось цей красивий як з картинки дім донедавна виглядав як інші дев’яти і п’ятиповерхівки в місті. Перетворення відбулося після того, як його мешканці вирішили взяти участь у міській програмі «Теплий дім». В 2016-му 75 % власників квартир погодились утеплитись у складщину. Для цього виготовили проектно-кошторисну документацію, звернулися з відповідною заявою до влади обласного центру і одразу отримали 70 % потрібної для проведення робіт суми. Зібрати залишилось лише 30-ть, себто 150 тисяч гривень. Їх поділили на всі 60 квартир, котрі хотіли почати економити на теплі. Правління будинку ділиться власною формулою розрахунків.
 
Кілька місяців робіт і будинок став не просто красивим, але й вигідним. Адже жити в ньому стало дешевше. Тепло тримається, відтак тут «палять» менше. Вдоволеними залишилися усі. Хоча не кожен спочатку погодився розкошелитись.
Власне, комфортніше завдяки фінансовій підтримці міської влади тепер живуть і у цьому домі. Будинок 1958-го року без ремонту стояв більш як півсторіччя. Сьогодні про його вік нагадують хіба що ці фото.
На утеплення ОСББ влада виділила, як і об’єднанню попередньому 70 % потрібної суми. Плюс склалися на дах – 50 на 50. Вийшло справді пристойно і економно – для людей, бо нехай і потратилися на «ремонт», вже почали заощаджувати на теплі. Таких будинків як ці, котрі скористалися пропозицією влади щодо співфінансування задля утеплення в місті налічується вже 16-ть.
Міський голова каже, наразі заяв на участь в програмі «Теплий дім» є аж на 11 мільйонів гривень. Коштів на всі в 17-му не стане, адже бюджетом на рік поточний передбачено ледь більше 5-ти. Зважаючи на попит, в липні, переконує мер, планують довиділити іще два з половиною мільйони. Більше, при можливості, проситимуть на рік наступний. У планах влади щороку модернізувати 10-15 домів. Зважаючи на це, мер закликає жителів багатоповерхівок до об’єднання. Каже, при тому, що в програмі можуть брати участь і ОСББ, і жеківські будинки, першим компенсуватимуть більше.
Loading...

Новина дня

103 питання плюс різне. Чергова 15-та сесія Хмельницької міської ради побила всі рекорди за кількістю прийнятих рішень Про якість, помітьте, ніхто не говорить. Адже, 41 депутат, присутній на пленарному засіданні голосував за принципом «один за всіх і всі за одного» - мовчки підтримуючи та приймаючи надважливі для життя городян рішення. Питання, скарги та пропозиції виникли тільки тоді, коли перейшли до розгляду абсолютно невагомого ,принаймні для громади питання щодо визначення кількості та осіб кандидатур для роботи у складі Госпітальної ради. Чому обранці зациклились саме на ньому знає міський голова і наші журналісти, котрі також були присутніми на черговій сесії.

Останні новини

17:11
До фінішу дійшли не всі… Випускникам безкоштовних курсів від «BrainBasket» вручили сертифікати  
14:28
У Хмельницькому стартував тиждень машинобудування Промисловість – основа економіки. У Хмельницькому старту... 
13:39
103 питання плюс різне. Чергова 15-та сесія Хмельницької міської ради побила всі рекорди за кількістю прийнятих рішень  
12:46
Громадських активістів судитимуть на Хмельниччині За вимагання грошей активісти можуть отримати 7 років ... 
11:57
Хмельницька поліція безсила в боротьбі з продажем алкоголю уночі та просить допомогти боротися з наркоманією  
10:49
До щорічного рейтингу "Топ 200 Україна" потрапили 5 навчальних закладів Хмельницької області  
16:53
Хмельницькі правоохоронці вчергове відправились на Схід Хмельницькі правоохоронці вчергове відправили... 
13:45
Сердечні вітання    У цьому році «Ексклюзивно» з любов*ю до вас, «Сердечні вітання». Тільки на телеканалах «Ексклюзив» та ТВ 7 +. ... 

Ексклюзив

Момент Істини. Ефір від 30 травня
  Гість студії - Хмельницький міський голова Олександр Симчишин...
31.05.2017 09:58
Сердечні вітання
У цьому році «Ексклюзивно» з любов*ю до вас, «Сердечні вітання». Тільки на телеканалах «Ексклюзив» та ТВ 7 +. ...
30.05.2017 13:45
Підсумковий випуск новин від 28 травня
  Замість слідчих – детективи, в честь героїв – димові шашки та як громада впливає...
30.05.2017 12:56
Про здоров'я. Запис прямого ефіру від 29 травня
  Гість студії - ортопед-травматолог ХМП №1 Віталій Теслюк...
30.05.2017 11:58