Курорт «Сатанів» - приватний чи державний?
П'ятниця, 04 березня 2016, 17:13
Здравниця без визначеного статусу – курорт «Сатанів» через бюрократичні перепони не має можливість повноцінно розвиватися.
Курорт «Сатанів» досі не має статусу державної здравниці. Через це лікувальна установа змушена платити великі ставки по податку та конкурувати з великими оздоровчими комплексами. Межі курорту у натурі досі не винесені. За час війни в країні кількість відпочиваючих у «Сатанові» скоротилася вдвічі.
Державний санаторій приватної форми господарювання. Відома здравниця Городоччини опинилася у заручниках бюрократії. Формально курорт «Сатанів» на кожному дороговказі позиціонується як власність держави, засновником його є федерація профспілок, а от податки у казну лікувальна установа сплачує як приватна структура.
Ще в 1992 році було прийняте положення тодішнього Кабінету Міністрів про надання санаторію «Сатанів» статусу державного. Однак відповідної Постанови немає і досі. У минулому році адміністрація зібрала робочу групу – для прийняття подання до столиці потрібен цілий пакет документів. Зокрема і визначення меж курорту у натурі , чого досі не зроблено. А частина території заповідної зони пролягає у Тернопільській області. В Хмельницькій ОДА провели вже 2 засідання, однак справа досі не завершена.
При отриманні статусу державного курорт може розвиватися за рахунок національних проектів. Поки ж як приватна структура, здравниця платить більше трьох з половиною мільйонів доходів державній казні.
Конкурувати з великими санаторними закладами маленькі здравниці у Сатанові не можуть. Проблеми і з дорогим водопостачанням, і з наповнюваністю закладів – за два роки війни в країні відпочиваючих стало майже вдвічі менше. Однак керівник іншої лікувальної установи, що постачає воду для господарських потреб, каже, готовий до співпраці.
Унікальні родовища Сатанова та інших куточків Хмельниччини у 90-ті роки були під захистом управління курортів та національних родовищ. Згодом таку структуру розформували. Тепер державне багатство потрапляє у приватні руки.
В обласній адміністрації пообіцяли ситуацію з природними родовищами тримати на контролі. Поки ж із 46 гектарів санаторної зони у Сатанові у володінні тамтешніх курортів залишилося 13.