200 років автору гімну України
Середа, 11 березня 2015, 17:34
Перша музична символіка нашого народу сягає часів Київської Русі. Тоді роль державного гімну (в сьогоднішньому розумінні) – виконували бойові заклики та пісні, які створювали патріотичний настрій перед битвами. Тепер гімн співають на урочистостях та державних святах. Двохсоту річницю з дня народження автора музики Михайла Вербицького відзначили на Славутчині.
Стаття 20 Конституції України: державними символами України є: прапор, малий і великий герб та гімн. Щодо останнього, то довгий час вважали: вірш, який згодом був покладений на музику та зрештою став державним гімном, написав Тарас Шевченко. Насправді історія створення віршу та пізніше музики розпочалась у 1862 році. Тоді український етнограф, поет та фольклорист Павло Чубинський пише твір: «Ще не вмерла Україна». Написані філософські слова вірша ширилась блискавичними темпами. Композитор Михайло Вербицький, захоплений твором, пише музику до майбутнього гімну. З нотами вірш надрукований вперше в 1865 року. З того часу він став національним.
Тепер кожен школяр знає спільний твір цих двох митців культури. На головній площі міста Славути учні з міським головою заспівали гімн України.
Чиновник переконаний: нова Україна буде процвітати, в тому числі – й за допомоги таких маленьких патріотів. Вони знають історію своєї Батьківщини, а ще краще переживають її сьогодення. Разом із двохсотріччям народження Михайла Вербицького в місті пройшли поетичні слухання творів Тараса Шевченка.
Слова й музика, а зрештою - і сам гімн для нашого народу набули мети єдинства. Про це свідчить і той факт, що слова написані на Східній Україні, а музика – на Західній виглядає символічно і служить незаперечним доказом нерозривної єдності українського народу. Зливши воєдино слова і музику, пісня надихала покоління борців за волю України.
Loading...