Програма максимум – скасувати пенсійну реформу
Середа, 20 листопада 2013, 14:22
Сергій Лабазюк
Народний депутат України
Фактично кожен з майбутніх нардепів рік тому обіцяв своїм виборцям, щонайменше, домогтись покращення в питанні пенсійного забезпечення наших громадян.
І що в результаті? Минув рік. Сьогодні кожен сидить в теплому депутатському кріслі і мало хто задумується над тим, що обіцяв тоді… Певно, сподівається на коротку пам'ять людей…
Бо вже другий день поспіль парламент відмовляється скасувати пенсійну реформу і знизити необхідний для виходу на пенсію страховий стаж і пенсійний вік.
Наприклад, законопроект «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (щодо страхового стажу для призначення мінімальної пенсії)" № 2997, авторами якого виступили мої колеги-позафракційні (Володимир Литвин, Ігор Єремеєв, Сергій Мартиняк, Степан Івахів, Валерій Мошенський і Віктор Тимошенко) і я в тому числі, ВР не підтримала.
Здавалось би, чому? Це не законопроект із розряду популістських. Це документ, який хоч трохи міг би полегшити життя наших громадян.
В чому його суть? Прийняття цього закону надасть можливість реалізувати своє право на соціальний захист у старості, передбачений статтею 46 Конституції України, особам, вік яких не дозволяє напрацювати норму страхового стажу, встановлену Законом України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи». Тобто, пропонується знизити норму необхідного страхового стажу для призначення мінімальної пенсії (для чоловіків — до 30 років, для жінок — 25 років).
Це абсолютно реалістичний і потрібний документ. Він єдиний із трьох законопроектів, який отримав схвальну оцінку Головного науково-експертного управління ВРУ і рекомендацію бути ухваленим за основу. Але кому сьогодні це цікаво, окрім людей, які опинились в безвихідній ситуації…?!
Найбільший цинізм тут у тому, що не вистачило всього 5 голосів для його прийняття. Але це не той випадок, коли хтось не добіг… Люди наперед знали, що законопроект треба провалити. От і все. І що найцікавіше, кількох потрібних голосів не дала саме опозиція. Чомусь кілька депутатів-ударівців не знайшли сил натиснути кнопку «за» і пітримати такий важливий для людей документ…
Добре, що хоч вистачило сил і совісті у парламентарів відправити законопроект на повторне перше читання. Сподіваюсь, наступна спроба буде більш вдалою. Бо відступати від своєї ініціативи ми не збираємось.
Ця ситуація також засвідчила, що все-таки до позафракційних депутатів нарешті почали прислуховуватися і рахуватися з їхньою думкою.
Loading...