Іудеї всього світу відзначають Песах

Вівторок, 11 квітня 2017, 17:24
Пробудження природи, оновлення світу і звільнення людини. Все це символізує Песах - найдавніше іудейське свято. Воно пов'язане з подією, яка вважається початком історії єврейського народу - виходом іудеїв з Єгипту та звільненням їх від рабства, що тривало близько 4 століть. На честь цього Песах святкується 7 днів. Його початок щорічно визначається особливостями єврейського літочислення. Але завжди припадає на середину місяця нісан, який відповідає березню та квітню григоріанського календаря.
Іудеї всього світу зустрічають своє головне свято - Песах. Його відзначають на згадку про вихід євреїв з Єгипту, звільнення від рабства та набуття батьківщини. Назву "Песах" одні дослідники трактують як "перехід", вихід із єгипетського краю, інші пов'язують з історією свята. Згідно історії, фараон не хотів відпускати євреїв, і Бог наслав на Єгипет 10 бід: перетворення нільської води в кров, поява незліченної кількості жаб, навала вошей, диких звірів, падіж худоби, виразки, загибель врожаю від граду і сарани, суцільний триденний морок і, нарешті, загибель первістків. Перед тим як наслати на Єгипет останню з 10 бід, Бог наказав євреям заколоти ягнят, а їхньою кров'ю помітити двері. У ніч на 14 нісана Всевишній минув будинки євреїв, на яких були зроблені позначки, а в інших сім'ях померли всі первістки. Після цього Мойсей вивів єврейський народ за межі Єгипту. В Ізраїлі Песах святкують тиждень, в країнах діаспор – 8 днів. Починається він з ритуальної трапези - седера.
 
Седер - це трапеза, яка проводиться за особливими правилами і супроводжується молитвами та співами. В цьому відношенні вона відрізняється від усіх інших святкових трапез року.
М’ясо у цьому випадку символізує – жертвоприношення. Також на ритуальне блюдо кладуть яйце – воно символізує безперервність життя. Наступна складова трапези – карпас, це цибуля, або очищена відварена картопля. Після цього викладається хазерет – це розтертий хрін, або салат з гірких трав. Він символізує гіркоту рабства. Ще один компонент святкової вечері - харосет - суміш з тертих яблук і мелених горіхів, перемішаних з вином до тістоподібного стану, що зовні нагадує глину, - в пам'ять про поневолення євреїв, яких змушували працювати, виготовляючи цеглу з глини.
Крім того, слід дотримуватись й особливих законів Песаха, що відносяться до їжі, тобто заборона вживати «хамець». До нього відносяться всі продукти, для приготування яких використовують один з «видів зерна» - пшениця, овес, жито, ячмінь - за винятком спеціально виготовленої кашерної маци. Некашерними в Песах є хлібо-булочні та кондитерські вироби, горілка та оцет, всі покупні плодово-ягідні настоянки, пиво і квас. Увесь знайдений хамець повинен бути винесений з будинку.
Песах - одне з трьох паломницьких єврейських свят. В Ізраїлі - це пора масових екскурсій і прогулянок по країні і особливих походів в Єрусалим, які ніби відтворюють давнє паломництво звільненого з рабства народу.
Loading...

Новина дня

У парку Чекмана з’явився велопатруль Авто-, вело- та піші патрулі. У теплу пору патрульні міста працюють у посиленому режимі. Особливо, у місцях відпочинку та масового скупчення людей. Відтак, на літній період у парку у Чекмана з’явиться велопатруль. Згодом додасться ще один - піший. Не залишається без нагляду і міський пляж. У сезон купання тут працюватиме пляжний патруль.

Останні новини

14:15
На Хмельниччині 9-річний велосипедист втратив рівновагу і потрапив під “ЗІЛ” Хлопчик... 
12:58
У Шепетівці податківці припинили незаконну діяльність з продажу дизельного пального  
12:12
На Хмельниччині поліцейські затримали кримінальний дует, на рахунку якого близько 30 крадіжок та розбійний напад  
11:29
Голову Летичівської райради засудили за правопорушення, пов’язане з корупцією Чино... 
10:27
Хмельничанам покажуть виставку фотографій надзвичайних тваринок Презентує світлини відомий зе... 
14:50
У парку Чекмана з’явився велопатруль Авто-, вело- та піші патрулі. У теплу пору патрульні міста працюють у посиленому ... 
12:53
«Веселі старти» у спортивно - оздоровчому таборі «Олімп» 07 червня 2017 року обласний центр фізичного ... 
11:54
«Афера на мільйони»: прокурор звинуватила захисників базарниці в затягуванні процесу  

Ексклюзив

На Варті. Запис прямого ефіру від 8 червня
  Гість студії - речник управління поліції у м. Хмельницькому Роман Мартинюк...
09.06.2017 09:28
"Омріяним шляхом"
  
08.06.2017 18:07
Тележурнал “Відродження”. Випуск №63
  У новій формі до нових перемог.
08.06.2017 17:19
Сердечні вітання
У цьому році «Ексклюзивно» з любов*ю до вас, «Сердечні вітання». Тільки на телеканалах «Ексклюзив» та ТВ 7 +. ...
08.06.2017 09:54