Іудеї всього світу відзначають Песах

Вівторок, 11 квітня 2017, 17:24
Пробудження природи, оновлення світу і звільнення людини. Все це символізує Песах - найдавніше іудейське свято. Воно пов'язане з подією, яка вважається початком історії єврейського народу - виходом іудеїв з Єгипту та звільненням їх від рабства, що тривало близько 4 століть. На честь цього Песах святкується 7 днів. Його початок щорічно визначається особливостями єврейського літочислення. Але завжди припадає на середину місяця нісан, який відповідає березню та квітню григоріанського календаря.
Іудеї всього світу зустрічають своє головне свято - Песах. Його відзначають на згадку про вихід євреїв з Єгипту, звільнення від рабства та набуття батьківщини. Назву "Песах" одні дослідники трактують як "перехід", вихід із єгипетського краю, інші пов'язують з історією свята. Згідно історії, фараон не хотів відпускати євреїв, і Бог наслав на Єгипет 10 бід: перетворення нільської води в кров, поява незліченної кількості жаб, навала вошей, диких звірів, падіж худоби, виразки, загибель врожаю від граду і сарани, суцільний триденний морок і, нарешті, загибель первістків. Перед тим як наслати на Єгипет останню з 10 бід, Бог наказав євреям заколоти ягнят, а їхньою кров'ю помітити двері. У ніч на 14 нісана Всевишній минув будинки євреїв, на яких були зроблені позначки, а в інших сім'ях померли всі первістки. Після цього Мойсей вивів єврейський народ за межі Єгипту. В Ізраїлі Песах святкують тиждень, в країнах діаспор – 8 днів. Починається він з ритуальної трапези - седера.
 
Седер - це трапеза, яка проводиться за особливими правилами і супроводжується молитвами та співами. В цьому відношенні вона відрізняється від усіх інших святкових трапез року.
М’ясо у цьому випадку символізує – жертвоприношення. Також на ритуальне блюдо кладуть яйце – воно символізує безперервність життя. Наступна складова трапези – карпас, це цибуля, або очищена відварена картопля. Після цього викладається хазерет – це розтертий хрін, або салат з гірких трав. Він символізує гіркоту рабства. Ще один компонент святкової вечері - харосет - суміш з тертих яблук і мелених горіхів, перемішаних з вином до тістоподібного стану, що зовні нагадує глину, - в пам'ять про поневолення євреїв, яких змушували працювати, виготовляючи цеглу з глини.
Крім того, слід дотримуватись й особливих законів Песаха, що відносяться до їжі, тобто заборона вживати «хамець». До нього відносяться всі продукти, для приготування яких використовують один з «видів зерна» - пшениця, овес, жито, ячмінь - за винятком спеціально виготовленої кашерної маци. Некашерними в Песах є хлібо-булочні та кондитерські вироби, горілка та оцет, всі покупні плодово-ягідні настоянки, пиво і квас. Увесь знайдений хамець повинен бути винесений з будинку.
Песах - одне з трьох паломницьких єврейських свят. В Ізраїлі - це пора масових екскурсій і прогулянок по країні і особливих походів в Єрусалим, які ніби відтворюють давнє паломництво звільненого з рабства народу.
Loading...

Новина дня

В честь загиблого прикордонника у Новій Ушиці назвали вулицю Перейменували на честь героя АТО. В Новій Ушиці на честь загиблого прикордонника перейменували вулицю, на якій і мешкав Олександр Дзюбелюк. Ворожий снаряд в 2014 році забрав його життя. Аби вшанувати пам'ять побратима, до населеного пункту приїхали прикордонники та керівництво національної академії Державної прикордонної служби України ім. Б. Хмельницького.

Останні новини

18:52
В честь загиблого прикордонника у Новій Ушиці назвали вулицю Перейменували на честь героя АТО. В Но... 
13:17
За не дотримання правил поведінки на природі хмельничанам загрожує штраф Сума штрафу від... 
12:29
По області повністю завершили опалювальний сезон Працюють над підготовкою до наступного сезону.... 
10:48
«Робочі» вихідні для злодіїв: 10 порад, як хмельничанам убезпечити квартиру від крадіжки  
17:42
Увага, карантин: у Хмельницькому НВК № 2 потруїлись діти У Хмельницькому НВК № 2 потруїлись діти. 113-ть ... 
12:37
Сердечні вітання    У цьому році «Ексклюзивно» з любов*ю до вас, «Сердечні вітання». Тільки на телеканалах «Ексклюзив» та ТВ 7 +. ... 
09:54
В Дунаєвецькому районі чоловік згорів у власному будинку Тіло виявили рятувальники під час ліквідації... 
15:59
Споживачі платять – борги не зменшуються Закінчення опалювального сезону та нові борги. Комунальники підбивають під... 

Ексклюзив

На Варті. Запис прямого ефіру від 27 квітня
  Гості студії: Вікторія Дзяна - волонтер, голова БО "Хмельницький обласний...
28.04.2017 09:53
Момент Істини. Ефір від 25 квітня
  Гість студії - Костянтин Пархоменко - організатор фестивалю "Форпост"...
27.04.2017 13:28
Сердечні вітання
У цьому році «Ексклюзивно» з любов*ю до вас, «Сердечні вітання». Тільки на телеканалах «Ексклюзив» та ТВ 7 +. ...
27.04.2017 12:37
Про здоров'я. Запис прямого ефіру від 24 квітня
  Гість студії - Олександр Мирний - головний епідеміолог області...
27.04.2017 11:48