У Хмельницькому відкрили перший навчально-практичний центр швейних технологій
Середа, 26 квітня 2017, 15:05
Навчать і працевлаштують: у Хмельницькому відкрили перший навчально-практичний центр швейних технологій та дизайну. Він працюватиме на базі одного із місцевих ПТУ. Від інших профтехзакладів, кажуть вчителі, центр відрізнятиметься тим, що тут не лише займатимуться первинною професійною підготовкою, а й підвищуватимуть кваліфікацію та перевчатимуть незайняте населення. Робитимуть це за допомогою дуальної системи.
Навчально-практичний центр сучасних швейних технологій та дизайну на Хмельниччині – перший заклад профтехосвіти, орієнтований цілком і повністю на потреби роботодавців. Швейні підприємства Хмельниччини потребують висококваліфікованих швачок та закрійників – їх тут і готуватимуть. Причому займатимуться не лише первинною професійною підготовкою, а й підвищуватимуть кваліфікацію та перевчатимуть незайняте населення.
Навчання у центрі – платне, утім, роботодавці готові брати на себе половину трат, кажуть вчителі. Додають, вони – перші, хто готуватиме робітничі кадри, використовуючи елементи дуальної системи навчання.
Можливість здобувати ази швейних навичок та знань у самому центрі також є. 330 тисяч гривень субвенції з Держбюджету виділили для того, аби закупити усе необхідне. Швейні машинки, прасувальне обладнання, і спеціальний ніж для вирізання лекал. Олександр каже, це – не техніка, а диво. Розповідає, сам не один рік працює на швейному підприємстві закрійником, паралельно навчається. Додає, новопридбане обладнання ідентичне тому, яке використовують на швейних підприємствах і навіть краще.
Обладнання – обладнанням, та все ж найбільшою гордістю центру є програмне забезпечення, придбане за ті ж державні кошти. Програма для розробки лекал Джуліві плюс плотер для їх роздруківки – усе, що потрібно знати шевцю-професіоналу. Нею давно користуються і за кордоном, і в Україні, і, навіть, в Хмельницькому.
Вчителі центру додають, з такими можливостями професіоналів – швачок та закрійників в обласному центрі тепер побільшає. Аліна Дьякова уже в 16-ть розуміє, майбутнє – за робітничими професіями.
Loading...